Безкоштовні SEO консультації щодо просування сайту

Власний досвід. На зорі освоєння SEO кілька разів звертався до платних консультантів. Збираєш всі питання, що цікавлять тебе, і їдеш на зустріч (бажано зустрічатися of-line). Одна консультація зайняла понад дві години. Оплата триває за годину спілкування. Я почув відповіді на запитання. Скажу чесно, мені це мало допомогло. Просто не слід робити завищені очікування.

Із задоволенням зроблю аналіз Вашого проекту та відповім на запитання

Причини, з яких платні SЕО консультації не дають великого ефекту:

По-перше, консультант висловлює лише власну думку. Наскільки вона експертна та правильна, сказати складно
По-друге, формат зустрічі не передбачає глибокого аналізу сайту та бізнес-процесів компанії. Ти запитуєш, тобі відповідають. Будь-яких бонусів не отримаєш (посібників, кейсів, чек аркушів)
По-третє, секретами та власними напрацюваннями з вами навряд чи ділитимуться
По-четверте, як такий діалог не виходить. Фахівцю треба «тримати марку» і він не відповідатиме на незручні запитання.
По-п’яте, дуже дорого та складно зрозуміти цінність отриманої інформації. Пересічний seo-фахівець вимагатиме 20 дол. за годину консультації. Консультант вищого рангу захоче від 50 до 100 дол. за годину. При цьому немає жодної відповідальності за правильність одержаних рекомендацій. Це, природно, SEO не є точною дисципліною.

Проте такий формат оцінки вашої роботи та розробки стратегії цілком може існувати. На початку дуже складно зрозуміти принцип роботи пошукової системи та розібратися у всіх тонкощах SEO. Дуже важливо мати можливість спілкуватися з колегами з розкрутки сайтів.

Більш розвинений аналіз сайту – це аудит (пошуковий, технічний, аналіз контенту, аналіз юзабіліті). Можна звернутися до агенції, а можна провести самостійно за чек-листами. Без досвіду буде не просто оцінити критичність помилок та недоробок сайту

Автор статті: Вадим Рибалко, SEO самостійно

seobud@ukr.net   

Фото автора SEOBUD