Питання про SEO

Блог про SEO

У процесі просування сайту виникає багато запитань. Доводиться перечитувати купу статей і не завжди знаходяться потрібні відповіді. Так хотілося б почути вашу думку щодо низки питань, які мене цікавлять.

ПитанняДетально
1.Робити семантичний аналіз по всій сторінці або за статтеюЯк відомо, Google для визначення релевантності сторінки аналізує контент. Метатеги Title та Description не є факторами ранжирування, які впливають на позиції. Тому оптимізатори приділяють багато уваги текстам на сторінці: кількість ключів, їх розподіл тощо. Але на сторінці сайту тексти присутні не лише у статтях. Вони є в меню, в описах товарів, шапці, підвалі, фільтрах, типових блоках і т.д.
У середньому на сайтах загальна кількість слів у 3 рази перевищує кількість слів у статтях. У статті ми можемо дотриматися норм до 3% ключових слів, а загалом по сторінці цей показник буде 6%.
Тобто, в принципі, у категоріях товарів статті можна взагалі не писати. Пошуковик і так розбереться як ранжувати сторінку. Оптимізацію тексту можна робити по всій сторінці. Наприклад, використовувати більш розширений опис товарів.
Як Google оцінює тексти на сторінці? Наприклад, ігнорує повторюваний контент на всіх сторінках. Чи для нього у пріоритеті заголовки Н1, Н2?
2.Питання до SEO компаніям з ефективностіSEO компанії у комерційних пропозиціях прописують кількість годин роботи над сайтом. За порівняно невеликого бюджету це приблизно 1 годину на день. Один SEO спеціаліст може вести до 10 сайтів одночасно.
Як реально вплинути на якість сайту, приділяючи так мало часу?
Чому не можна задіяти Замовника на якісь рутинні роботи за чек-листом?
3.Експеримент із оптимізацією сторінокПровів експеримент із SEO, без збільшення посилальної маси. Протягом двох місяців оптимізував найпопулярніші сторінки. Саме ці сторінки можуть вплинути на позиції всього сайту. Вносив коректні зміни до сніпетів, метатегів, оптимізував тексти, видаляв конкуруючі фрази, робив контент більш експертним та цікавим, тощо. Загалом все як за підручником. Після редагування перший тиждень позиції просаджуються. За кілька тижнів відновлюються і дають невелике зростання (до місяця). Загалом трафік збільшився на 10%.
Як це відбувається у вас?
4.Конкуренція з великими компаніямиВідвідуваність сайту залежить від позицій у пошуку. Наприклад, є не велика будівельна компанія (4 особи). І є конкуренти, які мають у штаті 40 людей. Умовно вони можуть дозволити витратити на розвиток сайту в кілька разів більше коштів. У будь-якій ніші великі компанії завжди займатимуть перші місця, а значить забиратимуть 90% трафіку.
Яким чином можна прогнозувати потрапляння в ТОП та витіснення конкурентів із пошуку за високої різниці бюджету для інших компаній?
5.Конкурентний аналізКонкурентні сайти у чистому вигляді зустрічаються рідко. Найчастіше можна говорити про окремі сторінки або лінійки продуктів. Також, конкуренти з ТОП, можуть мати зовсім різні показники: за кількістю маси посилань, текстів, віку домену і т.д. Тобто потрібно шукати закономірності для всіх сайтів із ТОП. Але ці дані настільки розпливчасті, що навряд чи слід їх буквально копіювати. Наприклад, TITLE має мати 60 символів. А конкурент із ТОП має TITLE розміром 70 символів.
Напевно, аналіз конкурентів слід брати до уваги, але не як чіткий алгоритм до дії?
6.Популярна стаття з великим показником відмовНа нашому сайті одна стаття з блогу має великий трафік та великий показник відмов. Це відбивається на всьому сайті. Жодні хитрощі не дозволяють зменшити показник відмов. Стаття релевантна, на ній затримуються, але потім йдуть.
Від такої сторінки більше користі чи шкоди?
Чи можливий спосіб змусити відвідувачів рухатися далі сайтом?
7.Трафік з різних джерелЄ думка що трафік на сайт повинен бути з різних джерел, тоді Google більше довіряє такому сайту і піднімає його в пошуку.
Наскільки це твердження є вірним?
Якщо у мене трафік тільки з пошуку, то мені потрібне просування сайту не в Google, а в соціальних мережах?
8.Зарплата SEO фахівця та зварювальникаДипломований зварювальник у нашій компанії заробляє приблизно 1000 грн. в день. Оплата праці SEO фахівця складає цю суму, але за годину. Порівняння не зовсім коректне, але однозначно, що зарплата цих спеціалістів відрізняється у кілька разів. А умови праці зварювальника дуже важкі та шкідливі.
Чому так, є цьому якесь пояснення (крім того, що ринок формує розміри зарплат)?
9.Відео на сайтіВідоме його значення на сторінках сайту. Це поведінкові фактори, які відвідувач довше затримується на сайті. У нас сильно просідають показники PageSpeed на сторінках з відео (з 75 до 25).
Можливо, відео потрібно якось оптимізувати (наприклад, відкладене завантаження)? Або наявність відео важливіше за показники PageSpeed?
10.Розподіл статичної ваги сайтуРозподіл статичної ваги сайту по сторінках, що просуваються (внутрішня перелінковка) є важливим фактором оптимізації. Не знайшов сервісу для аналізу статичної ваги сайту. Netpeak Spider дає такі показники, але їхню логіку зрозуміти складно. У Search Console можна переглянути кількість внутрішніх посилань на кожну сторінку. Важко сказати про об’єктивність цих показників вони постійно змінюються. Внутрішня перелінковка є в меню, хлібних крихтах, схожих статтях і т.д.
Додавання анкорних посилань до контенту збільшує статичну вагу сторінки?