Зміст

  1. Вступ
  2. Переваги просування сайту самостійно в пошукових системах
  3. У чому програє розкрутка сайту своїми руками
  4. Чому я відмовився від послуг SEO компаній?
  5. Ціна на послуги SEO просування
  6. Як працюють SEO агентства
  7. Резюме просування сайту в Google самостійно

1.Вступ

Вивчивши цю статтю, можна ухвалити рішення щодо способу просування свого сайту в Google.

SEO (Search Engine Optimization) — оптимізація сайту для підвищення позицій за певними запитами користувачів у пошуковій видачі. Метою є підвищення трафіку, кількості потенційних клієнтів та монетизація проекту. Переваги SEO:
• Стимулює якість сайту та унікальність комерційної пропозиції компанії
• У перспективі дасть найнижчу вартість реклами
• Навіть після припинення просування майданчик приноситиме відвідувачів та дохід
• Можна займатися самостійно і не залежати від сторонніх підрядників

 Просування сайту самостійно

Мал. 1 Графік зростання трафіку нашого сайту за 2 роки за самостійного просування. У середньому зростання становить 10% на місяць

 

2.Переваги просування сайту самостійно в пошукових системах

Якщо ви задумалися про самостійну розкрутку сайту в Google, значить у вас вже є готовий проект. Коли Ви його створювали, то, напевно, робили мінімальну оптимізацію, створювали структуру, категорії, прописували мета-теги, збирали семантику. Ви вже досить далеко просунулися в освоєнні навичок розкрутки сайту. Наступний крок – розпочати просування. Це можете бути Ви особисто, ваші співробітники, близькі люди тощо.

Просуваючи сайт самостійно, ви отримаєте такі переваги:

  1. Економія часу. Ви не витрачаєте час на пошук виконавців, контроль та оцінку їхньої діяльності. Найкращий час розподілити на розвиток сайту.
  2. Націленість на зростання продажів. Займаючись SEO самостійно, ви плануєте конкретні результати – продажі. Агентства пропонують підвищити позиції, збільшити трафік тощо. Самі собою ці фактори можуть не призвести до зростання продажів.
  3. Знання свого бізнесу. Ви добре знаєте свій бізнес. Даний фактор дасть більш значний результат у просуванні ресурсу та розвитку бізнесу. Ви досягаєте кінцевої мети – збільшення прибутку.
  4. Економія фінансових коштів. Окупність розкрутки сайту в Google своїми руками буде значно вищою. Ви можете самостійно будувати плани та до них прагнути. Частину часу на просування сайту в google компанії витрачають на складанні звітів, брифів, вивчення бізнес-процесів компанії клієнта. Також значні витрати йдуть на оплату менеджерів із продажу. Цих витрат не буде, при просуванні сайту своїми руками. Можна взагалі просувати безкоштовно, але покупка посилань значно підвищить результат.
  5. Отримання досвіду. Накопичений досвід і знання стануть вам у нагоді, коли захочете віддати SЕО на аутсорсинг. Тоді Ви зможете зосередитись виключно на управлінні бізнесом. Просування сайту в Google може стати вагомою підмогою для розвитку бізнесу.
  6. Менше ризиків. Просуваючи свій проект, ви ні чим не ризикуєте. При нестачі замовлень можна додати клієнтів з контекстної реклами. При нагоді замовлення розкрутки на стороні, доведеться оплачувати просування навіть без помітних успіхів. Є ймовірність, що потрапить не компетентна команда.
    Окупність SEO
    Порівняння рентабельності SEO та контекстної реклами

3.У чому програє розкрутка сайту своїми руками

У просуванні сайту своїми руками можна зустріти низку складнощів та проблем:

  • Регулярність роботи. Агентство завжди виконує завдання системно та регулярно. Купує посилання, додає контент, проводить оптимізацію. Коли Ви розкручує сайт самостійно, то надовго ентузіазму може не вистачити. Коли сайт або інтернет-магазин розкручуються, продаж збільшується, то просуванню перестають приділяти достатньо уваги. Згодом ваш інтернет-майданчик починає здавати позиції. В іншій ситуації ресурс відразу не піднімається в пошуку. Ви розчаровуєтеся, кидаєте справу на підлогу. Тому потрібно навчитися постійно займатися СЕО.
  • Використання платних сервісів. Для розкручування потрібні платні сервіси. Компанія їх купує та веде десятки проектів. Для одного проекту покупка таких сервісів може не виправдати себе. Однозначно, що потрібно використати платні інструменти для SEO. Наразі є доступні тарифи, можна використовувати безкоштовні сервіси.
  • Поділ праці. Просуваючи свій проект у пошукових системах, ви всі обов’язки повинні робити самостійно: дизайнера, SEO-оптимізатора, веб-аналітика, копірайтера, лінкбілдера тощо. Тут потрібен великий обсяг знань та навичок. Коли все не вистачає часу, то краще зосередитися на веб-аналітиці. По можливості залучати вужчих фахівців. Частину рутинної праці можна передати помічникові.
  • Обмін досвідом. У великій студії фахівці обмінюються досвідом один з одним. Є корпоративні напрацювання, робочі схеми тощо. Просуваючи сайт своїми руками, ви можете довгий час робити помилки і не отримувати результату

4.Чому я відмовився від послуг SEO-компаній

Більшість агентств працює за своєю методикою та стратегією. Вони навряд чи розглядатимуть ваші ідеї, варіанти, стратегії. Звідси виникають усі труднощі, наведені нижче.

Прогнозування результатів SEO

Мал. 2 Прогнози зростання трафіку нашого сайту 5% на місяць від SEO-студії

Немає гарантій, обіцянок і навіть прогнозів

Як ви знаєте, компанії не гарантують і не обіцяють конкретний результат. Навпаки, вважається не професійним щось клієнту обіцяти. Вони беруться виконати певні дії, які можуть призвести до результату. З одного боку, все правильно: ніхто не досконало знає як працює пошукова машина. Алгоритм змінюється та вдосконалюється. З іншого боку, якщо в портфоліо є більше сотні успішних проектів, це великий масив даних для виведення статистики. Можна визначити середні показники зростання трафіку для конкретних ніш або запитів. На підставі даних можна спрогнозувати зростання трафіку будь-якого веб-сайту. Не можу оцінити компетенцію компанії

Оскільки компанії не обіцяють нам результату, то як оцінити якість їхньої роботи. Для цього вони пропонують приклади чи кейси з просування (портфоліо). Усі вони починаються однаково. Був поганий, не оптимізований сайт. Над ним попрацювали і за півроку збільшили трафік на 1000%. Результати просто вражають! Було 5 відвідувачів на день, а стало 50. А якщо сайт вже оптимізовано та має гарний трафік. Які тоді використовуються механізми та інструменти? Яка стратегія, як оцінюється результат?

Сіошники орієнтуються на залучення трафіку, але не на перетворення відвідувачів на покупців

Власників бізнесу цікавить ефективність та окупність реклами. Важливо яка буде задіяна реклама: SЕО, контекстна реклама, соціальні мережі, комплексна реклама тощо. Компанії з Інтернет-реклами навряд чи запропонують оптимальний варіант. Ніхто не хоче вникати у тонкощі бізнесу, розраховувати KPI, конверсію, вартість лідів, повернення інвестицій тощо. Або така послуга буде дуже дорогою. Але тоді втрачається сенс реклами, як способу збільшити прибуток компанії. Тут дуже багато змінних, а результат залежить від факторів бізнесу (конкурентність, попит). Проте, має право існувати алгоритм виведення ринку будь-якого товару (блок-схеми, чек листи, кейси, системи управління тощо.). Ця аналітика є для великих компаній, які можуть найняти команду експертів. SEO-студії повинні орієнтуватися на окупність СЕО та зростання прибутку замовника.

SEO-компанії не хочуть залучати до просування замовника

Це логічно: замовник усьому навчиться і не замовлятиме послуги просування. Сумніваюся, що це твердження правильне. Власнику краще зосередитись на бізнесі, якщо просування сайту себе окупає. Співпраця замовника та виконавця буде значно ефективнішою.

Чому не залучають до оптимізації замовника? Наприклад, як помічники для рутинних робіт? В одній компанії мені пояснили, що SЕО є щось на зразок шаманства. Вони щось роблять, експериментують і виходить результат. Пояснити все складно. Має значення досвід та інтуїція. Якщо у мене в проекті 120 посадкових сторінок, а на місяць фахівець оптимізується лише 10 сторінок. На весь сайт піде цілий рік. Чому не передати частину робіт замовнику?

Насамперед просувають ті сторінки, які вже займають хороші позиції

У цьому випадку результат роботи над ресурсом буде більш швидким та показовим. Але з точки зору бізнесу ці сторінки можуть не приносити помітного прибутку і немає сенсу витрачати ресурси на їхнє просування. Але працювати з ними теж треба для покращення поведінкових факторів.

Складність комунікацій

У компаніях всі завдання вирішуються через менеджера проекту. Для мене було б важливіше на пряму спілкуватися зі спеціалістом. Деякі питання можуть бути втрачені або неправильно зрозумілі.

5.Ціна на послуги SЕО просування

СЕО просування в Україні стартує приблизно від 500 дол. Для маленької організації або одного підприємця цей бюджет, ймовірно, здасться досить великим. Коли значиться великий колектив, ці витрати будуть істотні. Звідси напрошується висновок: великим компаніям набагато легше займати перші позиції у пошуку.

Що залишається маленьким компаніям? Шукати свою нішу або спеціалізацію, просуватися з середньочастотних питань, робити роботу самостійно і намагатися перейти до вищої ліги. З іншого боку, багато хто готовий заплатити 500, 1000 і більше доларів, якщо послуги просування будуть себе окупати.

Отже, ви заплатили 500 дол. Слід одразу сказати, що конкретний результат за такого бюджету з’явиться через 9 – 12 місяців. Як СЕО компанія приблизно розподілить цей бюджет?
150 дол. – закупівля посилань
350 дол. – оплата спеціаліста (20 дол. на годину)
За місяць буде витрачено на роботу над сайтом: 350 дол. : 20 = 17,5 годин

З цих 17,5 години половину часу піде на вивчення аналітики, особливостей бізнесу, аудит, ТЗ на доопрацювання, семантика тощо. Не забувайте обов’язкові звіти, які також потребують часу. І лише 8 годин буде витрачено на безпосередню роботу по сайту: редагування мета-тегів, контенту, додавання нових сторінок і т.д. Причому копірайтер, програміст, дизайнер оплачуватиметься окремо.

У цьому плані у мене завжди постає питання: чому не можна розподілити роботу за фахівцями різного рівня (Junior, Middle, Senior). Є більш кваліфікована праця веб-аналітика і є рутинна робота оптимізації за чек-листом. Я ставив такі питання в СЕО компаніях. З’ясувалося, що для Junior така практика існує і, в принципі, вартість СЕО можна зробити дешевше. Але внутрішня політика компанії цього не передбачає.

Коли на проект приділяється так мало часу, то як можна досягти ефективного результату? Для цього потрібно максимально уникнути рутини, делегувати повноваження, автоматизувати процеси і проводити лише результативні стратегії. Замовити лінкбілдинг, дати завдання програмісту, копірайтеру, замовнику на доопрацювання контенту тощо.

6.Як працюють SEO-агентства

Є кілька можливих варіантів оцінки діяльності компаній з seo просування:

  • Підвищення позицій за ключовими словами
  • Збільшення трафіку
  • Виконання певних робіт без прив’язки до результату
  • Збільшення лідів (конкретні дії користувачів)
  • Приріст продажу та прибутку компанії.

Як правило, СЕО компанії роблять пропозиції щодо підвищення позицій за ключовими словами. Замовників цікавить кінцевий результат: приріст продажів. В агентствах один фахівець веде до 10 проектів та більше. Якісно можна просувати одночасно 5-7 сайтів.

Кількість часу, що виділяється на один сайт, виходячи зі 168 робочих годин на місяць:

168 год/міс. : 7 проектів = 24 години.

Менше однієї години на день. Безумовно, цього мало. Щоб досягти результату, необхідно ставити просування на потік. Використовуються чек-листи для аудиту та оптимізації. Сайт проганяється за затвердженим алгоритмом, враховуючи нюанси кожного окремого проекту. Припустимо, ресурс раніше не просувався. Існують чинники, які завжди позитивно позначаються на якості проекту: якісні посилання, унікальний релевантний контент і т.д. Коли компанія виконує ці дії, то у будь-якому разі буде результат. Наскільки цей результат буде ефективним, сказати важко.

Також слід зазначити, що СЕО-фахівець не вносить змін до інтерфейсу, структури. Цим займається клієнт. SEO-фахівець аналізує, оцінює поведінку користувачів та дає рекомендації щодо доопрацювання сайту. Іноді замовник може самостійно додати якісь блоки, в інших випадках знадобиться UI/UX-дизайнер та програміст. Тут не обійтися без додаткових витрат і клієнт не завжди може їх виконати. До речі, це одна з причин, коли оптимізатор скаржиться на ефективність своєї роботи з вини замовника.

Важливо. Сайту потрібно постійно приділяти увагу: додавати нові товари, статті, блоки тощо. Збільшивши роботу над проектом всього на одну годину на день (на оптимізацію seo), Ви значно покращите свої позиції. У міру набуття навичок просунетеся в ТОП10.

7.Резюме про просування сайту в Google самостійно

Просування невеликого сайту SEO агентством в Україні коштує близько 15000 дол. на рік. Чому саме за рік? Конкретних результатів очікується не раніше 6 місяців, оптимально ближче до року і далі залежно від початкових показників проекту. При цьому вам не дадуть жодних гарантій, за винятком гарантій на виконані роботи. Але не на результат. Також попадання в ТОП не гарантує швидку окупність витрачених коштів з багатьох причин. Якщо ніхто не дає гарантій, то як знайти надійних підрядників? Винятково, за репутацією, авторитетом, кейсами і т.д.

Якщо Ви маєте можливість ризикнути такими засобами, то потрібно шукати якісних виконавців.

Якщо ні, то треба намагатися просувати сайт самостійно.

Для цього Вам потрібен чіткий посібник до дії та підтримка однодумців. Саме для цього розробляється цей блог.

Автор блогу SEO самостійно: Вадим Рибалко. Пишіть – seobud@ukr.net   

Фото автора SEOBUD
Оптимізація сайту під Google: вибір між самостійним просуванням та SEO агентством

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *