SЕО оптимізація з керівництв

Виконував SЕО оптимізацію сторінок сайту за рекомендаціями експертів, гугл, сервісів аналітики, плагінів СЕО. Перші веб-сайти були на WordPress. Там є плагіни SEO оптимізації. Вони рекомендують необхідний відсоток ключових слів, довжину мета-тегів, обсяг тестів тощо. Цим я й керувався. Правильним вважається проводити аналіз конкурентів з ТОП. Із цим можна посперечатися. Адже на позиції у пошуку впливає багато чинників: вік домену, кількість зовнішніх посилань, функціонал тощо. Як зрозуміти, який саме фактор дозволив сайту піднятися в ТОП. При цьому необхідно відкинути різні агрегатори, маркетплейс. Напевно, має бути чек лист правильний для всіх випадків. Інші параметри треба порівнювати з конкурентами.

Канібалізм сторінок

Коли ключове слово, яке ми хочемо просувати, має високу конкуренцію, то рекомендується просувати низькочастотні фрази. Тому я почав писати багато статей щодо низькочастотних запитів. В результаті з’явилася конкуренція між сторінками, коли на один ключовий запит у пошуку з’являлося кілька сторінок. Така ситуація погана тим, що кожна окрема сторінка знижується у видачі.

Різні шрифти та стилі

Сайт постійно розвивався, робили нові розділи. У процесі з’явилися нові шрифти та стилі. Це логічно, коли в тексті використовуються різні шрифти, щоб виділити ключові моменти. Але пошукові системи цього не люблять. Вважається, що ресурс не є якісним. Є припущення, що деякі шрифти вантажаться довше.

Комерційні та інформаційні запити

Зазвичай, у блозі просуваються інформаційні запити, а магазині комерційні. Необхідно чітко розуміти, під який запит робиться сторінка. Комерційні фрази підштовхують відвідувача зробити замовлення чи зробити покупку. Інформаційні запити готують відвідувача до ухвалення рішення. Пошуковик за фразою, яку відвідувач вбив у пошуку, приймає рішення на яку сторінку його відправити. У мене комерційні фрази зустрічалися в блозі, а інформаційні запити на сторінках, що продають.

Захоплення статтями (LSI-тексти)

Вони найбільш широко розкривають тему та охоплюють багато ключових слів із довгими хвостами. Я написав кілька таких статей. Статті були структуровані, з таблицями, фотографіями, списками тощо. Через деякий час одна стаття потрапила до ТОПу. Третю частину відвідувачів я почав отримувати із цієї статті. Так це чудово – скажете ви. Але насправді все з’ясувалося не так. Стаття була інформаційна та повністю відповідала на запитання відвідувача. Кудись переходити не було сенсу. Показник відмов на цій сторінці був понад 90%. У сумі це значно знижувало поведінкові показники. Я додавав різні блоки, посилання, товари, стимулюючи переходи з них. Це не дало значних результатів, і статтю довелося видалити. Клієнтів не дає, а показники погіршує.

Захоплення дрібними статтями

Написання статей у блог однозначно впливає на просування сайту. Тут дається взнаки новизна матеріалу, регулярність додавання нових постів, оптимізація під нові ключові слова (частіше низькочастотні). Відвідуваність постійно зростає. Буває розмістиш статтю, а через деякий час дзвонить замовник із цієї статті з наміром зробити заявку. Але написання повноцінної статті займає багато часу. Якщо навіть ця стаття не велика – 2000 знаків, як радять експерти. Необхідно підібрати матеріал, написати статтю, оптимізувати під ключові запити, відредагувати фото, прописати мета-теги, розмістити на сайті, зробити посилання тощо. У мене на таку статтю йде мінімум 4 години. Тоді я почав халтурити та додавати маленькі статті у вигляді постів у соціальних мережах на кілька пропозицій. Виявилося, що додавання статей із невеликим контентом не збільшує відвідуваність сайту. Краще статей робити менше, але вищою якістю.

Відсутність веб-аналітики

Я зовсім не звертав увагу аналітики. На це просто не було часу. Я багато часу приділяв сайту, але не розумів, наскільки все правильно роблю.

Не регулярне розміщення посилань

Розміщення посилань потребує регулярності. Адже саме так з’являються природні заслання. Різка покупка посилань навряд чи дасть позитивний результат. Навпаки, може зашкодити сайту. Коли ми не мали замовлень, то я брався за просування і купував посилання. Коли виробництво було завантажено, всі роботи припинялися. Як раніше визначалася вартість просування сайту? Робився аналіз маси посилань конкурентів за конкретним ключовим запитом. Визначалася кількість посилань та бюджет, щоб обійти конкурента. Посилання мають закуповуватись на цю сторінку, а також на Головну. Чим більше ключових запитів для просування, тим більше потрібний бюджет. Зараз алгоритм не такий буквальний, але зовнішня маса посилань залишається вагомим фактором ранжування.

Повільна загрузка

Деякі наші сайти на CMS (WordPress) мали великий обсяг сторінок, що збільшувало час їхнього завантаження. Ми недостатньо приділяли увагу цьому фактору.

Помилки SEO

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *